Sunday, March 3, 2013

Kindad.


Kinnaste kudumine selgeks saada oli mul juba mitu talve "TahanKindlastiTeha" nimekirjas. Nüüd olen siis sellega algust teinud. :) Esimesed sõrmikud said detsembriks valmis. Veebruari alguseks, just ema sünnipäevaks valmisid minu esimesed käpikud.


Pärnumaa mustrilised. Mustri leidsin raamatust Eesti Labakindad Ilma Laande Laiali. 

Diagonaalsoonik ja vits. :)


Kahesilmuseline ja kahevärviline kahandus.


Lõng 8/2
Vardad 1,5, 72 silma.

Ja veel valmisid mul vardasoojad :) sõrmikud, number kaks. ;)


Hirmus isu oli linde kududa. 


Vinguline ranne 80 silmaga


Kasutasin põhiliselt Helena Smitt`i koostatud mustrit väiksemale käele, omalt poolt lisasin kollased lehekesed Meite Muhu Mustrid raamatust.
Helena koostas  FB grupi Kirikindake. Ja hullutab meid seal aeg-ajalt ilusate sõrmiku- ja labakumustritega. :) Kes gruppi satub, see kindaviiruse saab. ;)


Lõng villane 8/2
varras 1,25
randmel 80 silma, kindal 89

14 comments:

 1. Näib, et me oleme nüüd sinuga palatikaaslased... Helena andis tugeva nakkuse :)
  Sinu kindad on kaunid! Sõrmikud on ikka ülim tase!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tänan Ülle. Jah nakkus nüüd käes.:)) Lähen uute jaoks lõnga kerima ;)

   Delete
 2. Väga kenad kindad mõlemad paarid.

  ReplyDelete
 3. :P Ma ootan teid seal palatis juba ammu ees! Ma ei hakka siin pikalt näpuga näitama nende naiskodanike poole, kes väitsid mulle pikka aega, et ega nemad nüüd kindakudumisest küll suuremat ei pea ja ega ei oska ka... Aga kindad on täiesti vaimustavad! Super!

  ReplyDelete
  Replies
  1. :)
   Kolmene palat koos lõngade ja varrastega...

   Delete
  2. :))) Ja-jah. Palat number 6, kudukindahulludele. :))
   Martaberta, ega väitnud pole et ei pea kindakudumisest. Hirmsasti oli tahtmine see "ei oska" oma nimekirjast välja saada. :) Ilmselt oli vaja tugevamat tõuget ( mhh, ühte kohta), et vardad kätte saaks ja jänes püksist plehku paneks. Mille eest tänu sulle ja Helenale. :) Nagu sa kord ütlesid kadedus on edasiviiv jõud. :)
   Loodan, et oled palati kenasti sisutanud, varunud lõngu ja mustriraamatuid. Võtan omad ka kaasa. ;)

   Delete
 4. Labakuid imetlsin juba Su teises blogis, vits, diagonaalsoonik ja kahevärbiline kahandus on võtted, mida igaüks ei tihka katsetama hakatage ja Sa need on imeilusasti tehtud. Muster ka. Need suures plaanis fotod toovad villase lõnga ilu eriti hästi välja.
  Ja sõrmkindad, kui palju mustrit on kindale mahtunud,mustal põhjal löövd värvid särama, nii kaunid on.

  ReplyDelete
 5. Imekaunid kindad! Momendil püüan nakkusest hoiduda, kuigi see haigus on nii mõnus, nii mõnus :)

  ReplyDelete
 6. Imeilusad labakud! See Pärnumaa muster oli mul ka plaanis kududa ja sain 2 mustrikorraga hakkama ka, kuid siis avastasin, et mustris viga - nimelt see keskmine "ämblik" peaks keskelt laiem olema - vähemalt pildil olevatel labakutel on keskmine triip mõlemalt poolt ühe silma võrra laiem. No ja siis avastasin enda kootus ka vead ja nii need harutamisele läksid... Aga sinu omad on tõepoolest võrratud! Pean ka uuesti vardad kätte võtma :)

  ReplyDelete
 7. Ma olen õnneks või kahjuks pikaldase taibuga ja päris õige nakkus mulle väga kergelt külge ei hakka. Igasugu muid tõbesid on nii palju, et hea nakkus ei mahu nende pahade vahele. See aga ei takista oskajate tööde ja tegemiste imetlemist. Ja seda teen ma suure naudinguga ning teile sinna palatisse nr 6 ma ravimeid tooma ka ei tule !

  ReplyDelete
 8. Nende kinnaste järgi küll ei tundu, et esimesed. Väägade ilus töö.

  ReplyDelete

Teie arvamus on mulle tähtis. Palun, jätke oma kommentaar. :)