Saturday, December 29, 2012

Lapitekk Mirtile.

1 oktorrbil alustas Maria suure koosõmblemise proektiga, lapitekk lapsele. Kes ei tahaks meistri käe all õppida? Liitusin. Mõtteis oli tekk lapselapsele. Tahtsin teha täismõõdus tekki. Oli juba väike ettekujutus, kui suur töö on üks tekk. Lapsed kasvavad ruttu ja ei oska ütelda millal jälle võtan ette taolise kangelasteo. :))) Tegelikult nii hull pole midagi, kui vaid vaba aega on ja head instrumendid on ka väga olulised. :)
Kõigepealt oli proekt paberil.


Kangavalik. Siia sai lisatud veel üks kollane ja tihedam valge kangas( aplikatsiooni taust)


Esimene plokk 

Ja pahupool. Õmblused  on seatud "lukku", et ei oleks liialt paksu kohta.


Rohkem protsessist pilte ei ole. Kiireks läks. Jõululaupäevaks oli vaja tekk valmis saada. :)
Sain ka. Tekk läks kuuse alla otse nõelasilmast. :)See on esimene sellise kvaliteediga lapitekk. Kunagi olen teinud kaks täismõõdus tekki 10 x 10 ruutudest. Sel ajal ei teadnud ma midagi lapiteki õmblemisest, kantimisest ja teppimisest. Vaatamata sellele teenisid need tekid minu vanemaid lapsi ligi 18 aastat. Olen veel mõned väiksemad tekid teinud, kuid see nüüd tundub mulle kõige õigem lapitekk. :)


Teki mõõtudeks sai 140 x 200. Plokke on 15. 


Plokkidesse kasutasin 8 erinevat kangast.  Ja veel 2 läksid vaheribadeks- ruutudeks ja raamivaks ribaks.


Teppisin vaheribade õmblustesse, ja ploki seest.


Aplikatsioonil  on lõbusad elevandipoeg ja kaelkirjak.Raamil on vabateping. Kujutab lille.... või liblikat, kes mida näeb. :)) Kahekordne kant, pahemalt poolt õmmeldud käsitsi.


Teki taga on väike pühenduskiri, nagu "päris tekkidel". :)


esipool..


...pahupoolMul on hea meel, et osalesin koosõmblemises. Sain targemaks. Ja valmis armas tekk kingituseks.
Kellel mahti, minge vaadake Maria blogis. Ta on teinud väga põhjaliku meistri klassi teki õmblemise kohta. Välja toonud võimalikud vead ja õpetanud kasutama vajalikke abivahendeid. Suur tänu, Maria, suure töö eest!


22 comments:

 1. Imeilus tekike! Sa oled nii ilusa kingituse teinud, pühendus muudab teki veelgi erilisemaks. Uhke töö!

  ReplyDelete
 2. Väga armas tekk! Nii mõnusalt kokkusobivad kangad ja aplikatsioonpilt ka väga vahva.

  ReplyDelete
 3. See on küll täiesti päris tekk ja usun, et kui piiga lugema õpib, kasvab selle teki tähtsus ja soojus tema silmis veelgi !
  Imelise ande ja püsivusega on Sind õnnistatud - tahta ja osata luua ilu enda ümber !

  ReplyDelete
 4. Ma juba nii ootasin seda postitust peale seda kui sa ütlesid, et tegid ka :) Ootamine tasus ära - tekk on võrratu! Sul on väga hea silm värvide ja kompositsiooni peale! Värvid ja muster ja aplikatsioon teevad silmale pai ja jätavad südamesse heldimuse - on ikka võrratu loomeandega inimesi! :) Imeilusat aastalõppu sulle!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tänan, Kadri. Ilmselt valge värv laseb teistel rohkem ise olla. Ma poleks varem selle peale tulnud, et nii palju valget sisse panna. Ilusat aastavahetust!

   Delete
 5. Niivõrd armas tekk, lihtsalt võrratu!

  ReplyDelete
 6. Jeerums, kui kihvt! Imearmas tekike. Eriti meeldib mulle see pühendus, see teeb teki veelgi erilisemaks. Soe tunne tekib! Ja muidugi "vanaemalt" tundub esialgu väga võõras lugeda :o))

  ReplyDelete
 7. Vapustav tekk! Mirtil on väga vedanud :D.
  Loomisprotsessi algus on vist üks kõige magusam? Ja taaskord sain targemaks - õmbluste lukustamine. Huvitav, kas seda mõne muu, kui lapitehnika, õmblemisel ka annaks kasutada?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tänan, Meeli. Algus oli magus, jah. Hiljem, kui oli vaja väikseid ruudukesi õigeks ajada, oli veidi tüütu. :)Ma ei ole selle mõelnud, kas lukke mujal kasutada... aga vaata, õmblused luku tegemiseks peavad kõik vaatama erinevas suunas.

   Delete
 8. Imekaunis tekk! Õnnelik lapsuke :)

  ReplyDelete
 9. Diana, see tekk on võrratult kaunis! Mulle nii meeldib see armas pühendus!

  ReplyDelete
 10. Väga, väga ilus tekk! Ja pühendus on just kui kirss tordil, üliarmas!

  ReplyDelete
 11. Võrratult armas. Tekk on ilus, kõik selle sees on paigas ja läbimõeldud. See ei ole ...nagu päris tekk... see ongi päris tekk. Aplaus!

  ReplyDelete

Teie arvamus on mulle tähtis. Palun, jätke oma kommentaar. :)