Saturday, December 29, 2012

Lapitekk Mirtile.

1 oktorrbil alustas Maria suure koosõmblemise proektiga, lapitekk lapsele. Kes ei tahaks meistri käe all õppida? Liitusin. Mõtteis oli tekk lapselapsele. Tahtsin teha täismõõdus tekki. Oli juba väike ettekujutus, kui suur töö on üks tekk. Lapsed kasvavad ruttu ja ei oska ütelda millal jälle võtan ette taolise kangelasteo. :))) Tegelikult nii hull pole midagi, kui vaid vaba aega on ja head instrumendid on ka väga olulised. :)
Kõigepealt oli proekt paberil.


Kangavalik. Siia sai lisatud veel üks kollane ja tihedam valge kangas( aplikatsiooni taust)


Esimene plokk 

Ja pahupool. Õmblused  on seatud "lukku", et ei oleks liialt paksu kohta.


Rohkem protsessist pilte ei ole. Kiireks läks. Jõululaupäevaks oli vaja tekk valmis saada. :)
Sain ka. Tekk läks kuuse alla otse nõelasilmast. :)See on esimene sellise kvaliteediga lapitekk. Kunagi olen teinud kaks täismõõdus tekki 10 x 10 ruutudest. Sel ajal ei teadnud ma midagi lapiteki õmblemisest, kantimisest ja teppimisest. Vaatamata sellele teenisid need tekid minu vanemaid lapsi ligi 18 aastat. Olen veel mõned väiksemad tekid teinud, kuid see nüüd tundub mulle kõige õigem lapitekk. :)


Teki mõõtudeks sai 140 x 200. Plokke on 15. 


Plokkidesse kasutasin 8 erinevat kangast.  Ja veel 2 läksid vaheribadeks- ruutudeks ja raamivaks ribaks.


Teppisin vaheribade õmblustesse, ja ploki seest.


Aplikatsioonil  on lõbusad elevandipoeg ja kaelkirjak.Raamil on vabateping. Kujutab lille.... või liblikat, kes mida näeb. :)) Kahekordne kant, pahemalt poolt õmmeldud käsitsi.


Teki taga on väike pühenduskiri, nagu "päris tekkidel". :)


esipool..


...pahupoolMul on hea meel, et osalesin koosõmblemises. Sain targemaks. Ja valmis armas tekk kingituseks.
Kellel mahti, minge vaadake Maria blogis. Ta on teinud väga põhjaliku meistri klassi teki õmblemise kohta. Välja toonud võimalikud vead ja õpetanud kasutama vajalikke abivahendeid. Suur tänu, Maria, suure töö eest!